Rūpnīcas ceļa mājās apkure darbojas

08/10/2021

Pateicoties klientu atsaucībai, arī Rūpnīcas ceļa mājās Kurmāles pagasta Priedainē trases ir atgaisotas un siltums tiek padots.

Turpinot uzlabot siltumapgādes sistēmu, vēl tiek izbūvēti siltummezgli. Četrām Rūpnīcas ceļa mājām tie jau ir gatavi.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Aniņš pateicas klientiem par atsaucību un izpratni siltummezglu izbūves nepieciešamībā. Siltummezglu ierīkošana palīdzēs uzlabot siltumenerģijas pakalpojuma nodrošināšanas kvalitāti.

Siltuma sistēmu balansēšana tiks turpināta, kad būs pabeigta siltummezglu izbūve katrā mājā. Siltummezglu izbūvi Priedaines ciema mājās “Kuldīgas siltumtīkli” plāno pabeigt līdz oktobra beigām.

Siltummezgli tiks izbūvēti: “Viršos”, “Viļņos”, “Grodos”, “Silavās”, “Sijās”, “Bērzos”, “Priedītēs”, “Meldros”, “Kalvēs”, “Skalbēs”, “Tērcēs”, “Priedēs” un plānots arī “Ābeļkalnos”. Siltummezgli jau iepriekš izbūvēti “Upmaļos”, “Atmodās” un daļēji arī “Upeskalnos”.

Izbūvējot siltummezglu, temperatūra katrā mājoklī tiks regulēta automātiski, atbilstoši āra gaisa temperatūrai vai klientu izvēlētajam komforta līmenim.

Šobrīd siltumapgādes sistēmā Priedainē veikti jau vairāki būtiski darbi: 2017. gadā tika uzbūvēta Priedaines jaunā katlumāja, 2021. gadā – pilnībā nomainītas visas esošās un savu laiku jau nokalpojušās siltumtrašu caurules un izbūvētas jaunas (darba apjoms 1,5 km ar kopējo rūpnieciski izolētu plastmasas cauruļu garumu 3 km), 2021. gadā – notiek darbs pie siltummezglu izbūves, kas būs visās Priedaines ciema mājās, kas saņem siltumu no “Kuldīgas siltumtīkliem”.

Lai centrālā apkures sistēma darbotos nevainojami, vēl liels darbs priekšā katras mājas iekšējo siltumapgādes tīklu sakārtošanā un problēmu novēršanā.