Siltumenerģijas patēriņš decembrī un janvārī

09/03/2022

Esam publicējuši pēdējo mēnešu siltumenerģijas patēriņu "Kuldīgas siltumtīklu" apkalpotajos objektos. Ar patērēto siltumenerģiju ēkās varat iepazīties mūsu mājaslapas sadaļā "Klientiem" - "Siltumenerģijas patēriņš 2021/2022".

Redzams, ka decembrī siltumenerģijas patēriņš bijis ļoti liels. Tas saistīts ar to, ka 2021. gada decembris bija aukstākais pēdējo deviņu gadu laikā.

Rēķini par apkuri decembrī bija lielāki nekā parasti, jo 2021. gada decembris bija ļoti auksts – vidējā gaisa temperatūra Kuldīgā reģistrēta -3,09 grādi.

Pēdējo 20 gadu laikā vēl aukstāks bijis tikai 2012. gadā, kad vidējā gaisa temperatūra bija -3,92 grādi, 2010. gadā (-4,49), 2002. gadā ( -7,3), un 2001. gadā (-4,5 grādi). Pārējos gadus bijis siltāk.

Savukārt 2022. gada janvāris bija jau daudz siltāks par decembri, vidējai gaisa tenmperatūrai Kuldīgā paaugstinoties līdz -0,3 grādiem. Janvārī siltumenerģijas patēriņš krasi samazinājies, salīdzinot ar decembri.

To, cik liela būs maksa par siltumenerģiju, nosaka ēkā patērētās siltumenerģijas apjoms. Savukārt siltumenerģijas patēriņu galvenokārt ietekmē klimatiskie apstākļi, proti, āra gaisa temperatūra apkures sezonas laikā.

Jo zemāka gaisa temperatūra, jo vairāk siltumenerģijas būs nepieciešams silta mājokļa nodrošināšanai, un otrādi. Jo ziema būs siltāka, jo mazāk tiks patērēta siltumenerģija.

Tāpat siltumenerģijas patēriņu ietekmē ēkas tehniskais stāvoklis jeb ēkas siltumnoturība, kā arī iedzīvotāju paradumi, cik siltās telpās iedzīvotāji vēlas uzturēties, kā arī, cik rūpīgi izturas pret siltumenerģijas taupīšanu.

Savukārt, ja jūsu daudzdzīvokļu namā vidējos dzīvokļos ir karsti, bet ēkas galos dzīvojošie salst, tad ir izjaukts kopējais mājas apkures sistēmas balanss. Par to, ko darīt šādā situācijā, lasiet šeit: http://www.kuldigasilt.lv/home/2021/mar/ka-neizjaukt-apkures-sistemas-balansu/.